Την Τετάρτη, 27-03-2024 στις 18:00, στον χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων του σχολείου, διοργανώνεται, με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, ανοιχτή συζήτηση με θέμα τον σχολικό και διαδικτυακό εκφοβισμό. Έγκριτοι επιστημονικοί συνεργάτες του Κέντρου Πρόληψης “Πυξίδα” θα αναλύσουν τις κρίσιμες κοινωνικές και ψυχολογικές πτυχές και προεκτάσεις του φαινομένου ενώ στο περιθώριο της συζήτησης ο Διευθυντής του Σχολείου θα αναφέρει τις τρέχουσες νομοθετικές πρωτοβουλίες της διοίκησης της εκπαίδευσης στο ζήτημα και τα “εργαλεία” που πλέον διαθέτουν τα θύματα σχολικού εκφοβισμού προκειμένου να αμυνθούν αποτελεσματικά. Πρόκειται για άλλη μία εξαιρετική πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων που καλό θα ήταν να στηρίξετε με την παρουσία σας.

STOP